A
A
wersja kontrastowa
7. Hendi Ekonomiczna Piątka za nami

W niedzielę, 9 kwietnia nad Maltą odbyła się Ekonomiczna Piątka. To już siódma edycja imprezy, w której na dystansie 5 kilometrów ścigają się uczniowie, profesorowie, rektorzy, absolwenci i inni miłośnicy biegania. Pierwsze miejsce w kategorii open z czasem 15 minut i 11 sekund zajął doskonale znany Marcin Fehlau. Tuż za nim na metę wbiegł Krzysztof Hadas (15:19), a najniższy stopień na podium przypadło Szymonowi Bytniewskiemu Z Uniwersytetu Ekonomicznego (15:43). Ten młody zdolny zawodnik nie tylko zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, był również najszybszy wśród studentów. Zespołowo najszybszy okazał się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, który wyprzedził kolejno: UEP, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Przyrodniczy i Akademię Wychowania Fizycznego. Wśród pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego zwyciężył Marcin Puziak z czasem 19:38.

„Jako absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, imprezę tą traktuję trochę jak „swoje zawody”. Mimo relatywnie dość niewielkiej obsady (około 600 osób), wokół widzę sporo znajomych twarzy – kolegów z uczelni, dwóch wykładowców z mojej specjalności, czy nawet rektora, a zarazem promotora Oli. Rywalizacja z nimi zawsze dodaje nieco innego wymiaru i smaku.” – pisze o imprezie Artur Zawisza, redaktor bloga triofus.pl. Czytaj dalej