Challenge Poznań – triathlonowa rodzina w sercu Wielkopolski

To już piąta edycja poznańskiej imprezy, po raz trzeci pod międzynarodową marką Challenge Family. Reprezentanci 38 krajów – między innymi – Singapuru i Izraela przyjadą rywalizować na niemalże wszystkich triathlonowych dystansach począwszy od szybkiego sprintu, aż po królewski dystans długi (226km – tj: 3,8 w wodzie, 180 na rowerze i 42,2 biegu). Na dystansie 56,5 km zawodnicy rywalizować będą o Puchar Prezydenta Poznania. Zawody poprzedzi Junior Poznań Triathlon oraz popularny Bieg Czekoladowy – rozgrywany tym razem po trasie weekendowych zmagań triathlonistów – czyli nad poznańską Maltą.

Challenge Poznań wraca przede wszystkim w okolice Jeziora Maltańskiego. – Dzięki zmianie zawodnicy, ich rodziny, jak i kibice będą mieli dostęp do startu i mety praktycznie w jednym miejscu – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i dyrektor zawodów. – Dodatkowo w okolicach poznańskiej Malty zlokalizowane zostaną liczne strefy kibica przy trybunach i na trasie biegowej – dzięki audytorium chcemy stworzyć unikalną atmosferę tego wydarzenia i sprawić aby ich doping niósł się aż do samej mety – dodaje Kruczyński. Utworzona zostanie specjalna strefa dla publiczności, w której wszyscy będą mogli aktywnie spędzić czas, poznać tajniki triathlonu, czy też smacznie zjeść na festiwalu food trucków.

Challenge Poznań to przede wszystkim wielkie święto sportu pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W tegorocznych zawodach wystartuje spora grupa triathlonistów zza granicy – ponad 500 uczestników przyjedzie do Poznania rywalizować z najdalszych zakątków globu. Ponadto na dystansie ¼ (950m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu) rozegrany zostanie Puchar Prezydenta Poznania, w którym swoją obecność zapowiedziała między innymi Agnieszka Jerzyk – królowa polskiego triathlonu. W zawodach udział weźmie także Kacper Adam i kilkunastu innych czołowych zawodników. Pula nagród na tym dystansie to 8000 Euro.

Idea organizacji zawodów w Poznaniu wiąże się bezsprzecznie z rodzinną i piknikową atmosferą. W swoim zamierzeniu to wielki festiwal sportowy, który ma zachęcić zarówno mieszkańców miasta jak i turystów do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Temu służyć mają wydarzenia towarzyszące, takie jak triathlon dla dzieci czy bieg czekoladowy. Nad Maltą powstanie również bogate miasteczko triathlonowe z wieloma atrakcjami dla kibiców. W strefie Expo zagości centrum multimedialne Microsoft, a nad Jeziorem Maltańskim zagości szkoła flyboardu. W uzupełnieniu straconych kalorii pomoże festiwal food trucków, które licznie zgromadzą się nad Maltą – Od piątku do niedzieli będziemy mieli moc atrakcji dla Poznaniaków i przyjezdnych gości, warto pokibicować triathlonistom, zjeść coś dobrego i po prostu miło spędzić czas – zachęca rzecznik imprezy, Aleksander Rosa.

Swojego zadowolenia z organizacji tak dużych zawodów triahtlonowych nie kryją także przedstawiciele współorganizatora, jakim jest Miasto Poznań. – Cieszymy się, że Poznań staje się na ten weekend triathlonową stolicą Polski, z tak pięknym terenem jak Malta, mamy ku temu wszelkie predyspozycje. Zapraszam wszystkich Poznaniaków do kibicowania zawodnikom – mówi Dr Ewa Bąk, Dyrektor Wydziału Sportu UM.

Święto dla wszystkich

Podczas Challenge Poznań 2017 zawodnicy wystartują aż na czterech dystansach – sprint, 56,5 km, 112,95 km oraz pełnym. Stolica Wielkopolski jest idealnym miejscem zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z triathlonem jak i dla tych, które traktują tę imprezę jako główny punkt sezonu. Właśnie ta różnorodność powoduje, że w Poznań stanie się triathlonowym centrum Europy.

Utrudnienia w ruchu

Tegoroczna edycja triathlonu charakteryzować się będzie mniejszymi niż zeszłoroczne utrudnieniami w ruchu. jedynie odcinek trasy rowerowej – ulicą Warszawską w kierunku Kostrzyna – zostanie w określonych godzinach wyłączony. Uruchomiona została specjalna infolinia, gdzie przekazywane są informacje o utrudnieniach, zaś na stronie www.challenge-poznan.pl zaleźć można dokładną mapkę trasy wraz z godzinami wyłączenia dróg. Zachęcamy do odwiedzenia strony imprezy i zapoznania się z przebiegiem trasy kolarskiej. W weekend 24-25 czerwca zmianie ulegnie również rozkład niektórych linii ZTM, więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie: http://challenge-poznan.pl/

18175410_10208000151116438_588401169_o 18175517_10208000151156439_1072257174_o ulotka utrudnienia w ruchu

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
grafika-ti honorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Malta
ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań
tel. (61) 876 60 11
fax. (61) 876 51 21
Menu