Głosuj na projekty Maltańskie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim

Każdego roku miasto Poznań przeznacza pokaźną sumę środków na Poznański Budżet Obywatelski. W tym roku mieszkańcy stolicy Wielkopolski zdecydują na co urząd przeznaczy 18 milionów złotych.

Obecnie projekt jest na etapie głosowania. To właśnie od nas zależy, które pomysły doczekają się swojej realizacji. Zachęcamy żeby skorzystać z tego przywileju i oddać głos zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Wśród zgłoszonych i pozytywnie zaopiniowanych propozycji w tegorocznym budżecie obywatelskim znalazły się trzy projekty dotyczących terenów nadmaltańskich. Są to:

  • Bezpieczne ścieżki maltańskie
  • Pływający plac zabaw nad Maltą
  • Łąka kwietna nad Maltą

Poniżej przedstawiamy wszystkie projekty.

Bezpieczne ścieżki maltańskie

Projekt zakłada dobudowane wzdłuż istniejącej ścieżki asfaltowej (która stanie się trasą rowerową) profesjonalnej ścieżki pieszo-biegowej z amortyzującą nawierzchnią poliuretanową. Całość zostanie oświetlona, zainstalowany zostanie monitoring miejski oraz więcej ławek i śmietników. Wnioskowany na 2018 rok odcinek biegnie wzdłuż północnego brzegu Jeziora Maltańskiego. Od tablicy wyników wzdłuż Term Maltańskich do śluzy na Cybinie, daje to ok. 2 km. Pierwszy kilometr (do zwężenia przy torach Maltanki) zostanie wykonany kompleksowo. Wykonanie drugiego kilometra z uwagi na rozmowy dotyczące zagospodarowania tego terenu polegać będzie wstępnie na oświetleniu obecnej ścieżki. Więcej informacji znajduje się tutaj

Pływający plac zabaw nad Maltą

Projekt zakłada budowę pływającego placu zabaw na terenie kąpieliska Malta czynnego od 15 czerwca do 31 sierpnia. Jego celem jest popularyzacja rekreacji wodnej, wypełnienie czasu wolnego wszystkim spędzającym lato w mieście. Liczymy również, że nasz projekt zachęci innych do działania. Mamy nadzieję, żę dzięki tej inwestycji Malta wzbogaci się o kolejne usługi, pobudzi ducha rekreacji, wypoczynku nad wodą oraz podniesie sprawność fizyczną mieszkańców.Więcej informacji  o projekcie znajduje się tutaj.

Łąka kwietna nad Maltą

Projekt ma charakter przyrodniczy, z wieloma walorami zarówno estetycznymi jak i promującymi nasze Miasto. Planowane jest wykonania napisu POZNAŃ, wysianego rodzimymi gatunkami kwiatów. Zachowany zostanie folklorystyczny klimat w nowoczesnym wydaniu. Napis będzie się znajdował na północnym brzegu jeziora Maltańskiego na skarpie pod tablicą wyników. Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj.

Głosowanie

Każdy głosujący ma do dyspozycji 3 głosy – jeden na projekt ogólnomiejski i dwa na propozycje rejonowe. Głosować można tylko jeden raz, tutaj. Zakończenie przyjmowania głosów nastąpi 30 października. Zachęcamy do głosowania na projekty dotyczące terenów położonych nad Jeziorem Maltańskim.

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
grafika-ti honorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna oferta dla seniorów
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Malta
ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań
tel. (61) 876 60 11
fax. (61) 876 51 21
yt
Menu