Mudness Run – Bieg po dnie Jeziora Maltańskiego

Raz na cztery lata Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji spuszczają wodę z Jeziora Maltańskiego aby przeprowadzić pracę konserwacyjne oraz oczyścić zbiornik ze śmieci. Okazję tę postanowili wykorzystać organizatorzy biegu Mudness Run i wytyczyć część jego trasy po dnie jeziora. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę – 11 grudnia o godzinie dwunastej.

Trasa liczy 3 mile i prowadzi początkowo drogą wokół Jeziora by na około mili przed metą zamienić się w wielką niewiadomą, pokryte mułem dno Jeziora Maltańskiego. Organizatorzy zapowiadają bieg, jako imprezę dla najdzielniejszych i najwytrwalszych biegaczy, zawsze żądnych kolejnych wyzwań.

Honorowy patronat nad biegiem objął Przewodniczący Rady Miasta Poznania, Pan Grzegorz Ganowicz, który był inspiratorem tej imprezy. Do startu w tej niezwykłym biegu zgłosiło się już ponad 250 zawodników.

Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie biegu www.mudnessrun.pl oraz www.biegpodniejeziora.pl.
Rejestracja na stronie biegu została zakończona, ale organizatorzy przygotowali jeszcze pakiety dla spóźnialskich. Będzie je można odebrać w biurze zawodów w punkcie informacyjnym na mecie toru regatowego, w sobotę między 18:00 a 20:00 oraz w niedzielę od 10:00. Wpisowe wynosi 90 złotych.

W biegu uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie, które klasyfikowane będą w kategoriach wiekowych kobiet mężczyzn 18-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat oraz powyżej 60 lat.
W pakiecie startowym uczestnicy znajdą pamiątkowe koszulki, a na mecie otrzymają pamiątkowe medale.

Trasa Mudness Run:
mapa-mudnessrun-ok

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
grafika-ti honorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Malta
ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań
tel. (61) 876 60 11
fax. (61) 876 51 21
Menu