Nad Maltą odsłonięto ławeczkę Klemensa Mikuły

Od 21 września nad Maltą można posiedzieć w towarzystwie Klemensa Mikuły – architekta, który zaprojektował cały kompleks toru regatowego.

Ławeczka Klemensa Mikuły została postawiona z inicjatywy Fundacji Rozwoju Miasta Poznania, a zaprojektował ją artysta rzeźbiarz Roman Kosmala. Ławeczka z rzeźbą zmarłego architekta została wykonana w odlewni Garstka Studio w Szymanowie koło Śremu. W ceremonii odsłonięcia ławeczki uczestniczyło wiele znanych osobistości, w tym były Prezydent Miasta Poznania Andrzej Wituski czy Łukasz Mikuła – wnuk pana Klemensa i obecny Radny Miasta Poznania.
Klemens Mikuła to Absolwent Liceum Budownictwa w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. W latach 1956-1986 był pracownikiem Poznańskiego Biura Projektów Budownictwa Przemysłowego. Przez wiele lat był wiceprezesem poznańskiego oddziału SARP. Na przełomie lat 80. i 90. XX w. opracował założenia architektoniczne dla kompleksu Jeziora Maltańskiego i jego okolic. Za ten projekt w 1993r. otrzymał nagrodę Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Złoty Wawrzyn Olimpijski”, a w 1999r. Nagrodę Jana Baptysty Quadro. W latach 1994-2002 Klemens Mikuła był Radnym Miasta Poznania. W 2003 r. otrzymał tytuł Zasłużony dla Miasta Poznania. Zmarł 21 czerwca 2014r. Został pochowany na cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Galeria zdjęć – Odsłonięcie ławeczki Klemensa Mikuły

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
grafika-ti honorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna oferta dla seniorów
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Malta
ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań
tel. (61) 876 60 11
fax. (61) 876 51 21
yt
Menu