Otwarto Rodzinną Przystań Sportu i Rekreacji

Dzieci mogą już korzystać z Rodzinnej Przystani Sportu i Rekreacji. Nowy plac zabaw stanął na północnym brzegu jeziora Maltańskiego – przy wylocie ulicy Wileńskiej, pomiędzy Termami Maltańskimi a tablicą wyników Toru Regatowego Malta.

– To kolejne miejsce w Poznaniu z myślą o najmłodszych! Pośrednio też o ich rodzicach i dziadkach – by było gdzie miło i bezpiecznie spędzić czas z dziećmi. Wiem, jakie to ważne, by place zabaw były blisko domu, bo sam czasem chodzę z wnuczką – mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. – Ten nowy nad Maltą przyciągnie nad jezioro jeszcze więcej rodzin z małymi dziećmi. Co istotne, został zaprojektowany tak, by służyć nie tylko zabawie, ale też wpływać na rozwój najmłodszych poznaniaków.

Plac zabaw został podzielone na dwie strefy – dla dzieci młodszych (z urządzeniami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych) i starszych. Główną atrakcją jest Okręt Fregata – służący rozwijaniu orientacji przestrzennej, zachowania równowagi i rozwoju sensoryczno-motorycznego. Obok znajdują się m.in.: karuzela, zjeżdżalnia, bujaki, mostek, huśtawki integracyjne oraz urządzenie do ćwiczenia równowagi tzw. slackline.

Pomyślano także o ławkach, koszach na śmieci i stojakach rowerowych. Całość parku jest ogrodzona, a teren oświetlony za pomocą nowych lamp. Do dyspozycji użytkowników oddane zostały również odcinek pieszej ścieżki oraz odcinek ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej – obie łączą nowy park z istniejącą infrastrukturą.

Wykonawcą inwestycji była firma Agnieszka Turowska SUN+ z Gruszczyna, a całość kosztowała prawie 1 420 000 zł.

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
grafika-ti honorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna oferta dla seniorów
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Malta
ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań
tel. (61) 876 60 11
fax. (61) 876 51 21
yt
Menu