Piknik Rodzinny Domu Medialnego Św. Wojciecha w sobotę nad Maltą

Już w najbliższą sobotę na Trybunach Ziemnych Toru Regatowego Malta odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji 120-lecia Domu Medialnego Świętego Wojciecha. W programie między innymi koncerty Voo Voo i Arki Noego oraz moc atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Więcej informacji poniżej.

Spółka Święty Wojciech Dom Medialny serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny nad Maltą, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (26 sierpnia 2017 r.), w godzinach 15:00-22:00. Będziemy świętować 120-lecie istnienia naszej firmy, dlatego na wszystkich odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji.

Plan pikniku:

15:00 – 18:00 dmuchany plac zabaw, konkursy, warsztaty plastyczne, teatralne i muzyczne, wata cukrowa i popcorn (wszystkie atrakcje są darmowe)
od 15:30 co pół godziny – bajkoczytanie

15:00, 16:30 i 18:00 spacery z przewodnikiem po umocnieniach poznańskiej twierdzy w pobliżu jeziora maltańskiego

18:00koncert Arki Noego – wstęp wolny

20:00koncert Voo Voo – wstęp wolny

ok. 21:30 – po koncercie pokaz sztucznych ogni

Dla każdego coś miłego…

Oprócz bezpłatnego dmuchanego wesołego miasteczka i ścianki wspinaczkowej, najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych, plastycznych oraz muzycznych, a w chwilach przerwy, na hasło: Święty Wojciech Jubileusz, poczęstować się darmowym  popcornem i watą cukrową. Dla dzieci przygotowaliśmy wiele konkursów, zabaw oraz mnóstwo nagród i prezentów. Przy stoisku Wydawnictwa Świętego Wojciecha będzie można zakupić książki w wyjątkowych, jubileuszowych cenach oraz spotkać się z redakcją Przewodnika Katolickiego i Małego Przewodnika Katolickiego.

Podczas spotkania z naszymi czytelnikami, przybliżymy bogatą, 120-letnią historię spółki dzięki jubileuszowej wystawie, która dostępna będzie dla wszystkich naszych gości.

Twórcze spotkania…

Nie lada gratka dla małych czytelników to liczne kreatywne zajęcia przybliżające najciekawsze książki ukazujące się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.  Podczas spotkań młodzi twórcy poznają publikację Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie ks. Jana Twardowskiego, będącą inspiracją dla małych artystów do przygotowania niepowtarzalnych łyżeczek dla swoich najbliższych. A książka Na ostatni guzik księdza poety zachęci do przygotowania oryginalnej „guzikowej bransoletki”.

Aby przybliżyć najmłodszym postać naszego patrona, zabierzemy dzieci w podróż z bohaterami książki Święty Wojciech. Śladami pierwszego patrona Polski. Podczas pikniku dzieci zagrają w historyczną grę planszową, w której… każde będzie mogło stać się pionkiem! Dzięki tej świetnej zabawie dowiedzą się więcej o patronie Polski.

Od 15:30 co pół godziny zapraszamy wszystkie dzieci na bajkoczytanie naszych najciekawszych książek dziecięcych.

Obecne na Pikniku ss. Felicjanki, prowadzące Zespół placówek oświatowych Nasz Dom zaproszą najmłodszych do twórczych i kreatywnych warsztatów plastycznych, podczas których dzieci przygotują własnoręcznie „filcowe serduszka” i pobawią się w rzeźbiarzy.

W ramach piątej edycji Dni Twierdzy Poznań, nasz autor p. Przemysław Maćkowiak (Twierdza poligonalna z serii Poznaj Poznań), przygotował premierową prezentację wyjątkowych obiektów związanych z historią militarną terenów Malty. Nie zabraknie też historycznych mundurów oraz strojów cywilnych, a także sprzętu wojskowego, o których opowiadać będzie p. Maćkowiak wraz z zaprzyjaźnionymi pasjonatami rekonstrukcji historycznych.  W godzinach 15:00, 16:30, 18:00 zapraszamy na spacery z przewodnikiem po umocnieniach poznańskiej twierdzy w pobliżu jeziora maltańskiego. W „punkcie militarnym” będzie można spotkać się z p. Małgorzatą Jańczak, redaktorką cyklu i autorką najnowszej książki „Na szagę…”, w której znalazły się opowieści o wybranych wydarzeniach z dziejów Poznania. Nie zabraknie też p. Magdaleny Mrugalskiej-Banaszak autorki książki „Ratusz” oraz prof. Janusza Pazdera autora książki „Zamek cesarski”.

Koncerty, koncerty…

O godz. 18:00 na scenie wystąpi dziecięcy zespół Arka Noego, który zaprezentuje swoje największe przeboje oraz nowe utwory.  Dorosłych natomiast zapraszamy o godzinie 20:00 na koncert zespołu Voo Voo. Wojciech Waglewski i spółka przypomną takie hity jak Nim stanie się tak czy Gdybym.

Około 21:30 odbędzie się pokaz sztucznych ogni w scenerii malowniczego Jeziora Maltańskiego.

Plakat Piknik Rodzinny nad Maltą

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
grafika-ti honorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Malta
ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań
tel. (61) 876 60 11
fax. (61) 876 51 21
Menu