Poznaniacy aktywnie spędzali ferie w mieście

Tłumy na lodowiskach, pełne obłożenie torów na bowlingu, aktywne półkolonie – tak wyglądały ferie w mieście. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji podsumowały Akcję Zima 2017.

Jak co roku w trakcie zimowej przerwy od nauki największym powodzeniem cieszyły się poznańskie lodowiska. Ze ślizgawki nad Maltą skorzystało 6200 osób. Natomiast popularną Chwiałkę, czyli lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka, odwiedziło w ciągu dwóch tygodni 6000 osób. Wynik byłby lepszy, ale część godzin na lodowisku zajęły hokeistki reprezentacji Polski i Holandii, które w drugim tygodniu ferii miały w Poznaniu zgrupowanie i rozegrały pokazowy dwumecz.

Niemal stuprocentowe obłożenie miały tory bowlingowe na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje. Już na 2 tygodnie przed rozpoczęciem ferii zarezerwowane były wszystkie godziny promocyjne. Nieco mniejszym powodzeniem niż lodowiska i bowling cieszyła się pływalnia przy ulicy Chwiałkowskiego, ale z oferty zimowej basenu i tak skorzystało prawie 600 osób.

Jednak najważniejszym punktem oferty POSiR na ferie były sportowe półkolonie, w których wzięło udział 80 dzieci. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów podopieczni rywalizowali w różnych sportowych konkurencjach, ale również zwiedzali atrakcje Poznania, jeździli na łyżwach czy chodzili do kina. Ponadto na Chwiałce w godzinach 8.00 – 15.00 odbywały się bezpłatne zajęcia, w ramach których dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych, ale również w spotkaniu z Eweliną Wojnarowską, mistrzynią świata w kajakarstwie.

Półkolonie oraz zajęcia na Chwiałce odbywały się w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomianii.

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
grafika-ti honorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Malta
ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań
tel. (61) 876 60 11
fax. (61) 876 51 21
Menu