Utrudnienia w ruchu w związku z Challenge Poznań

Każda duża impreza wiąże się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. Nie inaczej jest w przypadku Challenge Poznań – międzynarodowego wydarzenia – które zagości nad Maltą w najbliższy weekend. Polecamy zapoznanie się ze zmianami w komunikacji, aby zaoszczędzić sobie nerwów. Organizatorzy przygotowali specjalną infolinię, na której można uzyskać informacje odnośnie ruchu. Numer telefonu, pod który należy dzwonić to 535 451 229. Czynny jest według poniższego harmonogramu:
19-23 czerwca od 9:00 do 17:00 oraz 24-25 czerwca od 6:00 do 20:00.

ulotka utrudnienia w ruchu challenge poznań

W weekend 24-25 czerwca zmianie ulegnie również rozkład niektórych linii autobusowych i tramwajowych. Poniżej zamieszczamy treść komunikatu wydanego w tej sprawie przez ZTM:

Trasa rowerowa triathlonu została wytyczona następująco: ulicą Krańcową, południową jezdnią ulicy Warszawskiej (w kierunku Kostrzyna), nawrót w Kostrzynie, północną jezdnią ulicy Warszawskiej (do ronda Śródka), ulicami Podwale i Prymasa Augusta Hlonda (przejazd rowerzystów w obu kierunkach jezdnią wschodnią) wraz z nawrotem przed ul. Bałtycką.

Powyżej wskazane ulice zostaną zamknięte dla ruchu w sobotę (24 czerwca) w godzinach od 7.00 do 14.00 oraz w niedzielę (25 czerwca) w godzinach od 5.30 do 16.00. Zmiana organizacji ruchu wpłynie na konieczność wprowadzenia zmian w transporcie publicznym. Poniżej szczegóły – tłustym drukiem oznaczone zostały zmienione fragmenty tras.

Zmiany w komunikacji tramwajowej

Linia nr 7 zostanie połączona z linią nr8, co oznacza, że tramwaje linii nr 7 z Ogrodów dojadą po stałej trasie do ronda Śródka następnie zostaną „przenumerowane” na linię
nr 8 i skierują się ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Małymi Garbarami, przez pl. Wielkopolski, pl. C. Ratajskiego, ulicę Fredry w kierunku Górczyna. Analogicznie w kierunku przeciwnym tramwaje linii nr 8 w rejonie ronda Śródka zostaną „przenumerowane” na linię nr 7.

Linia nr 7

OGRODY – … – Jana Pawła II – RONDO ŚRÓDKA
Uwaga! Nastąpi przenumerowanie pomiędzy liniami 7 i 8 w rejonie Ronda Śródka

Linia nr 8

GÓRCZYN – … – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA
Uwaga! Nastąpi przenumerowanie pomiędzy liniami 7 i 8 w rejonie Ronda Śródka

Zmiany w komunikacji autobusowej

Najważniejsze zmiany dotyczą linii nr 57 i 66. Autobusy nr 57 pojadą objazdem ulicami: Leszka, Jaromira, Bożeny i Pustą. Natomiast linia nr 66 zostanie podzielona na dwie linie:

nr 66

– na której autobusy będą kursowały z Ronda Rataje do tymczasowego przystanku Fabryka Samochodów przy ul. Chociebora (objazd ulicami: Leszka i Gorzysława)
nr 166 – która zapewni komunikację dla pasażerów Zielińca i rejonu ulic Smołdzinowskiej i Górskiej

Linia nr 57

RONDO ŚRÓDKA – … – Browarna – Leszka – Jaromira – Bożeny – Pusta – MOGILEŃSKA

Linia nr 66

RONDO RATAJE – … – Browarna – Leszka – Gorzysława – Chociebora – FABRYKA SAMOCHODÓW

FABRYKA SAMOCHODÓW – Leszka – Browarna – … – RONDO RATAJE

Linia nr 78

Trasa bez zmian, przejazd ulicami Podwale i Hlonda w obu kierunkach jezdnią zachodnią

Linia nr 84

RONDO RATAJE – … – Termalna – TERMY MALTAŃSKIE
Przejazd ul. Warszawską od ronda Śródka do ul. Św. Michała w obu kierunkach jezdnią południową

Linie nr 73, 85, 312, 320, 321, 323, 342

Linie miejskie i podmiejskie, na których autobusy kursują w kierunku Rynku Wschodniego – będą jeździć ulicą Podwale w obu kierunkach jezdnią zachodnią i przez tzw. „śluzę” na skrzyżowaniu ulic Hlonda/Zawady/św. Wincentego

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
grafika-ti honorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Malta
ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań
tel. (61) 876 60 11
fax. (61) 876 51 21
Menu