W sobotę Smoki zawładną Maltą!

8 czerwca Poznań Canoe Challenge i Poznańskie Dragony!

Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca na Torze regatowym Malta w Poznaniu około 550 uczestników weźmie udział w największej w Polsce imprezie dla amatorów na wodzie – 5. Poznań Canoe Challenge, XI Mistrzostwach Szkół w smoczych łodziach oraz 3. Mistrzostwach w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2019”.

W 5. edycji Poznań Canoe Challenge. na starcie stanie około 50 dwuosobowych kajaków (100 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km.

Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Poznanskie Dragony 2018 (fot. T. Szwajkowski)

Start godz. 9.30

W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2019” na starcie stanie 36 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W imprezie wystartują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczniów.

Wszystkie chętne do udziału szkoły proszone są o jak najszybsze przesłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Poznanskie Dragony 2018 (fot. T. Szwajkowski)

Start godz. 10.30

Tego samego odbędzie się również 3. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji „Dragony 2019”.

Tegoroczna edycja zawodów rozgrywana tylko w kategorii FAN (konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji) ma na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Start godz. 14.00

W zeszłorocznej edycji 37 osad wystartowało na kajakach turystycznych w ramach 4. edycji Poznań Canoe Challenge. Najszybciej na mecie zameldowała się dwójka Maciej
i Bartłomiej Wodzik
. W Mistrzostwach w Smoczych łodziach Dragony 2018 wzięły udział 32 osady (ponad 350 osób). Po zaciętej walce w rywalizacji Szkół Podstawowych zwyciężyła osada SP 27. W rywalizacji Szkół Gimnazjalnych zwyciężyła Szkoła nr. 5 z Lubonia.

Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o medale na trybunach odbywał się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Po zaciętej rywalizacji nagrodę ostatecznie przyznano SP 27
i GM 64.

W ramach 2. Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”
w kategorii Sport Mix (minimum 4 kobiety w łodzi) zwyciężyła osada VW Poznań Crew.
W kategorii Fun (przeznaczonej dla amatorów) zwyciężyła osada MEDOS Team Chełmno.

Poznan Canoe Challenge 2018 (fot. T. Szwajkowski)

www.aktywninawodzie.pl

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Santander, Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Centrum Handlowe Posnania, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”, Fundacja Sport Support, Ministerstwo Sportu i Turystyki

Sponsorzy: Grupa Hotelowa Orbis, Drukarnia Drukma, Skodex Krotoski-Cichy, Lorenz Bahlsen, Komplet Polska, Green Hotel, Pyrland Park linowy, Powerade, Podium Czerwona, Pacha, Spaprofessionals, Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Poznania

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
grafika-ti honorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna oferta dla seniorów
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Malta
ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań
tel. (61) 876 60 11
fax. (61) 876 51 21
yt
Menu