Poznań Sand Festival nad Maltą

Pingwin, wilk, żółw, czy koala – piaskowe dzieła sztuki już gotowe! Prace nad 8 rzeźbami w ramach pierwszego Poznań Sand Festival dobiegły końca.

Od 15 do 23 lipca 8 artystek z całej Polski zamieniło 500 ton piasku w 8 fantastycznych rzeźb przedstawiających zagrożone gatunki zwierząt. Najwyższe dzieło ma prawie 3 metry wysokości. Rzeźby można podziwiać do końca sierpnia. Od 24 lipca będą dodatkowo podświetlone, by nawet podczas wieczornych spacerów były widoczne dla przechodniów.

– Po określeniu tematu przewodniego całego festiwalu trzeba było wybrać piasek i przygotować go do rzeźbienia, czyli odpowiednio go ubić i zbudować szalunki, które utrzymają piasek w konkretnym kształcie – mówi Ela Blanka, rzeźbiarka i koordynatorka prac technicznych i artystycznych. – Używamy bardzo różnorodnych narzędzi podczas rzeźbienia: od grabek, łopat, szpachelek, pędzli aż po brzeszczoty i piły.

Na terenie festiwalu nie zabraknie weekendowych atrakcji dla najmłodszych. Odbędą się m.in. warsztaty, podczas których pod okiem profesjonalnej rzeźbiarki mali artyści będą mogli stworzyć własne piaskowe dzieła. Pierwsza edycja odbędzie się w sobotę 27 lipca o 16:00, a druga 28 lipca o 10:30. Informacje o godzinach warsztatów w kolejne weekendy będzie podawana na bieżąco na stronie sandfestival.pl.

Zapraszamy nad Maltę – Poznań Sand Festival umiejscowiony jest przy alejce spacerowej – pomiędzy basenami zewnętrznymi Term Maltańskich, a jeziorem.

Poznań Sand Festival nad Maltą - mapka

Poznań Sand Festival nad MaltąPoznań Sand Festival nad Maltą

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
grafika-ti honorujemy kartę dużej rodziny Grafika, Poznańska Karta Turystyczna oferta dla seniorów
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Malta
ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań
tel. (61) 876 60 11
fax. (61) 876 51 21
yt
Menu